Разделы
Главная | Авто и мото | Прочее | Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі

Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Реалізація прав громадян на звернення

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення згідно статті 1 Закону № 393 „Про звернення громадян”.

Так, у січні-травні 2016 року до ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська надійшло на розгляд 7 письмових звернень громадян (на 4 звернення більше, ніж у аналогічному періоді минулого року) відповідно до вимог Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР „Про звернення громадян” (із змінами та доповненнями). На звернення громадян було надано відповіді згідно чинного законодавства.

Найчастіше у зверненнях громадяни порушували питання інформування про ухилення від сплати податків, контрольно-перевірочної роботи.

Звертаємо увагу, що фахівці  ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська приймають звернення громадян електронною поштою за адресою: [email protected]. Поштові письмові звернення за адресою: 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна, 1А. Отримати консультацію щодо надання письмового звернення та записатись на особистий прийом до керівництва ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська можливо за телефоном модератора (056)377-46-08.

Про розгляд письмових запитів на публічну інформацію

З метою забезпечення прозорості та відкритості своєї діяльності, реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, надання інформації за запитами відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» Державною податковою інспекцією у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська забезпечено розгляд документів щодо надання публічної інформації.

За січень-травень 2016 року до ДПІ у Красногвардійському районі на розгляд надійшло 6 запитів на отримання публічної інформації, всі  запити від юридичних осіб.

За результатами розгляду фахівцями ДПІ задоволено 1 запит, 3 запити задоволено частково, на 2 запити відмовлено в наданні інформації. Усі відповіді надано у строки, передбачені статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Звертаємо увагу, що фахівці  ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська приймають запити на публічну інформацію електронною поштою за адресою: [email protected]. Поштові письмові запити за адресою: 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна, 1А. Отримати консультацію щодо надання запиту на публічну інформацію, письмового звернення та записатись на особистий прийом до керівництва ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська можливо за телефоном модератора (056)377-46-08.

Внутрішньою безпекою ДФС викрито транзитно-конвертаційні групи, які діяли за сприяння посадових осіб фіскальної служби

Співробітники Головного управління внутрішньої безпеки ДФС спільно з працівниками Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України припинили діяльність  транзитно-конвертаційних груп, які діяли у Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Запорізькій та Кіровоградській областях за сприяння посадових осіб органів ДФС та надавали послуги з мінімізації податкових зобов'язань підприємствам реального сектора економіки.

Загальний обіг проконвертованих коштів упродовж 2015-2016 років склав понад 900 млн. грн., втрати бюджету дорівнюють близько 150 млн. гривень.

У ході оперативно-слідчих дій проведено понад 50 обшуків, припинено протиправну діяльність близько 100 фіктивних суб’єктів господарювання.

Під час обшуків виявлено та вилучено кошти в сумі 23 тис. доларів США, 3 тис. євро та  200 тис. гривень, фінансові документи, зброю, патрони, наркотичні засоби.

Наразі працівниками ГУВБ ДФС вживаються  заходи для встановлення повного кола посадових осіб органів ДФС, причетних до діяльності вказаних транзитно-конвертаційних груп та притягнення конкретних осіб до кримінальної відповідальності.

 

З початку року органами ДФС Дніпропетровщини видано понад 4900 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами

За п’ять місяців 2016 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області видано 4943 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами. Загалом, станом на 1 червня поточного року у Дніпропетровській області діє 12267 ліцензій по 5725 суб’єктах господарювання.

Крім того, ведеться систематичний контроль за своєчасністю щоквартальної сплати суб’єктами господарювання за ліцензії на право роздрібної торгівлі. В результаті, з початку 2016 року призупинено дію 868 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу.

«Слід зазначити, що з початку поточного року, за порушення законодавства в частині продажу алкогольних та тютюнових виробів було анульовано 694 ліцензії, у тому числі 11 ліцензій за порушення законодавства в частині продажу зазначених товарів особам, які не досягли 18 років», – повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

Легалізація заробітної плати найманих працівників

Важливою проблемою сьогодні є легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Саме тому, на сьогодні важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави та надасть можливість збільшити доходи громадян.

Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують трудове законодавство, зокрема Кодекс Законів про працю України. При «тіньовій» зайнятості відбувається виплата заробітної плати «в конвертах», що призводить до втрати  можливості  користування  державними гарантіями, втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії; відсутності внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників.

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Вивести заробітну плату з «тіні» можливо, лише застосовуючи комплекс законодавчих заходів. Так, з 1 січня 2015 року  внесено зміни до деяких законодавчих актів України, якими передбачено відповідальність за порушення законодавства про працю.

 

Чи існує можливість тимчасово припинити підприємницьку діяльність?

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної   особи – підприємця визначено Законом України від 15.05.2003 №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон №755).

Законом №755 та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон та ін.).

 

Понад 6 тисяч суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності зареєстровано на Дніпропетровщині

Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності станом на 01.06.2016 складає 6 тисяч 229. Ними у травні цього року оформлено 13 тисяч 102 митні декларації.

Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Дніпропетровській митниці ДФС по оформленим вантажам у ваговому показнику за травень 2016 року склав 76,46%, імпорт – 23,54%. Співвідношення оформлених митних декларацій: експорт – 52,07%, імпорт – 47,093%.

Серед розподілу обсягу ввезених іноземних товарів у структурі імпорту Дніпропетровської митниці ДФС складають енергетичні матеріали (9 мільярдів 937 мільйонів 723 тисячі гривень) та промислове устаткування (3 мільярди 996 мільйонів 88 тисяч гривень).

Серед загального обсягу вивезення українських товарів у структурі експорту по Дніпропетровській митниці ДФС складають руди, шлаки та зола (12 мільярдів 148 мільйонів 207 тисяч), а також вироби з чорних металів (5 мільярдів 542 мільйона 743 тисячі гривень).

 

Цілі та завдання діяльності центрів обслуговування платників податків

Нещодавно у медіа-центрі «Дніпро Пост» відбулася прес-конференція на тему: «Цілі та завдання діяльності центрів обслуговування платників податків» за участі начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олени Ярової.

Для формування у громадян України вектору добровільної сплати податків на теперішній час актуальною задачею є орієнтація фіскальної служби, саме на сервісні функції, зокрема –  на обслуговування платників.

Виконання цієї мети покладено безпосередньо на центри обслуговування платників, що діють у контролюючих органах.

У Дніпропетровській області працюють 37 ЦОП, з них 14 при головних офісах ДПІ та 23 у відділеннях ДПІ області, у роботі ЦОПів на теперішній час задіяні 323 працівника служби.

У центрах обслуговування платників Дніпропетровської області послугами користуються більше 260 тис. платників, що обліковуються на Дніпропетровщині. З них – понад 102 тисяч – юридичні особи та майже 158 тис. – фізичні особи –підприємці. Окрім того, послугами центрів користуються громадяни, які отримують реєстраційний номер облікової картки платника податків – так звані ідентифікаційні номери. Так, з початку року ЦОПи області надали подібних послуг більше 58 тисяч.

Комплекс послуг, що надаються через Центри обслуговування платників податків, включає:

надання адміністративних послуг – 23 адміністративних послуги;

надання консультаційних послуг;

надання інформаційних послуг;

приймання звітності;

приймання вхідної кореспонденції;

видачу ключів електронного цифрового підпису.

З початку року працівниками служби у ЦОП надано 202 тис. адміністративних послуг та більше 1 млн. консультаційних та інформаційних послуг. 

З повним переліком цих послуг, зразками бланків та зразками заповнених заяв на отримання адміністративних послуг, телефонами для довідок ЦОП, платники податків мають можливість ознайомитись на суб–сайті ДФС у Дніпропетровській області dp.sfs.gov.ua у розділі «Адміністративні послуги» / «Місця надання адміністративних послуг» (окремо по кожному ЦОП). Також, з даною інформацію платники можуть ознайомитись на інформаційних стендах безпосередньо приміщеннях ЦОП.

З метою спрощення обслуговування платників запроваджені та функціонують електронні сервіси. Це дозволяє платникам податків уникнути зайвих витрат часу та отримати необхідну інформацію.

Відтепер модернізований сервіс «Електронний кабінет платника» включає дві функціональні частини:

- відкрита (загальнодоступна);

- приватна (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Електронний цифровий підпис можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість, в залежності від типу платника (юридична або фізична особа) доступні наступні розділи:

1. Новини

2. Інформація з реєстрів

3. Податковий календар

4. Бланки податкової звітності

5. Декларація про майновий стан

6. Контакти та адреси центрів обслуговування платників (далі – ЦОП)

7. Облікові дані платника

8. Звітність

9. Вхідні/вихідні документи

10.Листування з органами ДФС

11.Подання заяв, запитів для отримання інформації

12.Стан розрахунків з бюджетом

13.Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних

14.Сервіси системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ)

15.Сервіси системи «Електронного адміністрування реалізації пального» (СЕАРП).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР). Зміст відповідей на актуальні питання платників податків постійно оновлюється, таким чином кожен може отримати відповідну інформацію.

Працівники органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області прагнуть, щоб обслуговування в ЦОПах стало для платників комфортним та передбачуваним процесом, це – вимога сьогодення.

 

Про право громадян на податкову знижку

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники податку мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Реалізація громадянами права на податкову знижку дозволяє повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого фізичними особами із заробітної плати.

Відповідно до підпункту 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого 2015 році мали такі витрати (з урахуванням обмежень, визначених пунктом 166.3 статті 166 Кодексу):

- сплачували кошти закладам освіти за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення;

- користувалися іпотечним кредитом;

- здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- сплачували державні послуги за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита;

- переобладнували транспортні засоби;

- сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами, а саме:

- квитанціями;

- платіжними дорученнями;

- фіскальними або товарними чеками;

- прибутковими касовими ордерами;

- меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Громадянам, які мають право на податкову знижку за результатами 2015 року та бажають реалізувати таке право, необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) по 31.12.2016 включно, тобто протягом усього 2016 року.

Декларація надається фізичними особами – платниками податку до податкової інспекції за місцем свого проживання за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.

Форма декларації з додатками до неї розміщена на головній сторінці Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Декларування громадян» за посиланням: http://sfs.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan

 

Особливості оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у спільній власності

Цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році. Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Якщо об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, Кодексом визначено платників податку таким чином:

- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб  за належну їй частку.

Законодавством встановлено, що кожний громадянин, який має у власності квартиру, або житловий будинок, або змішані типи (квартиру і житловий будинок), в тому числі їх частки, має право на зменшення бази оподаткування податком. Якщо це окрема квартира або декілька квартир – на 60 метрів квадратних. Для житлового будинку (будинків) така пільга надається в розмірі 120 кв. метрів.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів  житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

 

Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини з початку року збільшилися майже на 1,4 мільярдів гривень

У Дніпропетровській області за п’ять місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів становлять 6 мільярдів 203,5 мільйони гривень, що на 1 мільярд 399,3 мільйонів більше, ніж за відповідний період минулого року.

Так, на 883,5 мільйони гривень збільшилися надходження з податку на доходи фізичних осіб, всього їх надійшло 3 мільярди 87,9 мільйонів гривень. На 394,7 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році, сплатили юридичні та фізичні особи земельного податку та орендної плати. Всього до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону надійшло 1 мільярд 309,9 мільйонів гривень плати за землю.

На 230,8 мільйонів гривень збільшилися надходження з єдиного податку, який сплачують суб’єкти малого підприємництва, загалом надходження становлять 555,6 мільйонів гривень.

 

Затримано автомобіль, який віз на непідконтрольні території побутову хімію вартістю понад 150 тис. грн.

Співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у складі зведеної міжвідомчої мобільної групи в смт. Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецької області затримано автомобіль під керуванням 46-річного громадянина.

Встановлено, що водій, зареєстрований приватним підприємцем, надавав послуги із перевезення вантажів через лінію розмежування до непідконтрольної території. В автомобілі виявлено засоби гігієни та побутову хімію в асортименті на загальну суму 152,7 тис. грн.

За даним фактом представником ЗММГ складено протокол ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

 

<


Автор материала: Alyona Petrenko
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0