Разделы
Главная | Бизнес | Нацбанк України вніс зміни до розміру граничної суми розрахунків

Нацбанк України вніс зміни до розміру граничної суми розрахунків

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, внесено  зміни постановою Правління Нацбанку України від 25.11.2016 № 407 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210» якою передбачено, що граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня встановлено у розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню – у розмірі 50 тис. грн.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Слід зауважити, що граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишено без змін – у розмірі 10 тис. грн.

Національний банк України наголошує, що встановлення граничної суми розрахунки готівкою на рівні 50 тис. грн, не завдасть незручностей громадянам та не зачіпатиме щоденних покупок населення, оскільки стосуватимуться лише великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей тощо).

Також нагадуємо, що контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюють органи Державної фіскальної служби України.

Шановні платники! Пам’ятайте: дотримуючись вимоги податкового та іншого законодавства ви уникаєте адміністративної, фінансової та кримінальної відповідальності.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

 


Автор материала: Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0