Разделы
Главная | Бизнес | Погашення заборгованості з ЄСВ – першочергове завдання

Погашення заборгованості з ЄСВ – першочергове завдання

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями  (далі – Закон № 2464), платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок незалежно від свого фінансового стану.

«Несвоєчасна виплата пенсій, недофінансовані медицина, освіта, культура та інші соціальні виплати громадянам – це наслідки несвоєчасної сплати коштів до бюджету, - говорить начальник Волноваського – Мангушського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Олексій Чубаров. -  І саме скорочення боргу по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) є пріоритетним напрямком роботи фахівців фіскальної служби Донеччини.

Згідно з п. 6 частини 1 ст. 1 Закону № 2464 суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені не застосовується. До платників, які не виконали обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати ЄСВ, застосовуються заходи впливу та стягнення, які визначені законодавством

Поряд з проблемою несвоєчасної сплати ЄСВ  існує ще більш актуальна проблема пов’язана з визначенням страхового (пенсійного) стажу.

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. ЄСВ сплачується за кожну застраховану особу (працюючого громадянина) і у разі  несвоєчасної сплати ЄСВ поряд з недоїмкою, відповідальність за погашення якої покладається на роботодавця, застрахованим особам не нараховується страховий стаж для обчислення пенсії. 

«Сумлінне ставлення роботодавців до виконання своїх обов’язків щодо своєчасної сплати ЄСВ та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему погашення старих та запобіганню створення нових боргів , а  також сприятиме покращенню добробуту громадян та суспільства в цілому», - констатував Олексій Чубаров.

 

Волновасько – Мангушське управління

Головного управління ДФС у Донецькій області      

 


Автор материала: Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0