Разделы
Главная | Бизнес | Предпринимательство | ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Податківці разом із керівниками неприбуткових організацій обговорили зміни в податковому законодавстві

Днями  в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська відбулася зустріч заступника начальника ДПІ – начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Тетяною Вікторівною Конашенко, в.о. заступника начальника управління – начальника відділу податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб   Наталією Олексіївною Маріловою з керівниками неприбуткових установ та організацій району, на якій обговорено особливості перереєстрації неприбуткових організацій.

 

У рамках зустрічі заступник начальника ДПІ у Кіровському районі – начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Тетяна Вікторівна Конашенко проінформувала присутніх про основні положення «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.16 № 440.

 

В.о. заступника начальника управління – начальник відділу податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб   Наталія Олексіївна Марілова зазначила, що для включення до Реєстру, неприбутковій організації необхідно подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою №1-РН і, засвідчені підписом керівника чи представника такої організації й скріплені печаткою (за наявності), копії установчих документів неприбуткової організації (окрім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів згідно із Законом України ,,Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.2003 р. № 755-IV).

 

Також, посадовиця розповіла про порядок заповнення нової форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та зазначила, що звітуватись неприбутковим підприємствам, установам та організаціям, визначеними п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України,  необхідно у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

 

На завершення зустрічі, учасники отримали відповіді на питання, які їх цікавили та практичні поради щодо застосування податкового законодавства.

 

 

Роман Насіров: Підняття рівня мінімальної заробітної платикрок до детінізації економіки

 

Необхідно підвищити рівень заробітних плат, адже від цього значною мірою залежать доходи держави. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров

Він зазначив, що протягом року Державна фіскальна служба робить акцент на тому, щоб в Україні більше коштів збиралося з податку на прибуток та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зі збільшенням зарплат збільшиться абсолютна сума надходжень до державного бюджету.

«На початку року ДФСУ пропонувала підняти мінімальну зарплату до 5000 грн. І це дійсно крок до детінізації. Бізнесменам зробили крок назустріч – знизили ЄСВ. Але ми вважаємо, що не весь бізнес став виплачувати білу зарплату, тому боремося з такими маніпуляціями. І за рахунок підвищення мінімалки ДФСУ хоче змусити бізнес платити білі зарплати», - повідомив Роман Насіров.

Очільник ДФС також наголосив на тому, що  необхідно й надалі підвищувати рівень мінімальної заробітної плати.  

«Підприємець буде платити білу зарплату. Ми знаємо, що частина людей вважає за краще отримувати частину зарплати кешем, щоб отримувати субсидію. А значить, це шлях до детінізації. Якщо підприємству не потрібно буде знаходити джерело кеша для доплати зарплат, то йому і немає потреби провертати грошові афери, щоб витягнути кеш. Тобто це теж ще один крок до детінізації української економіки», – підкреслив Голова ДФС.

Він також зазначив, що вже на початку 2017 року необхідно затвердити мінімальну зарплату на рівні 5000 грн, а до кінця року - 7500 грн

«З державним бюджетом все гаразд, він наповнюється: бізнес щоквартально декларує все більше прибутку. У місцевих бюджетах теж коштів достатньо. А в наступному році їх буде ще більше. До того ж, за рахунок цих грошей можна легко забезпечити мінімальну зарплату - для початку в 3200 грн. Ми сподіваємося і впевнені, що парламент підтримає цю ідею», - наголосив Роман Насіров.

 

За 11 місяців поточного року платниками  Центрального району м.Дніпро сплачено 70,9 млн. грн. військового збору

 

  З початку адміністрування ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська військового збору до державного бюджету було сплачено майже 109,3 млн.грн. військового збору. Про це повідомила начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ Оксана Бабкіна.

«З серпня по грудень 2014 року платники спрямували на підтримку армії 6,9 млн.грн. У 2015 році сума сплаченого податку склала понад 31,5млн. грн. Майже 70,8 млрд. грн. надійшла з початку цього року», - розповіла посадовець.

За її словами, платники податків сумлінно сплачують збір, розуміючи важливість цих коштів для української армії. Так, зокрема, лише фізичними особами-підприємцями сплачено 25,7 млн. грн. Крім того, за результатами декларування доходів громадян до сплати задекларовано 0,4 млн. гривень.

Оксана Бабкіна також нагадала, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, фізичні особи-резиденти, які отримують іноземні доходи, а також податкові агенти. 

 

Платниками Центрального району м.Дніпро  сплачено понад 26,8 млн.грн. акцизного податку

Впродовж січня – листопада 2016 року до місцевих бюджетів м.Дніпро спрямовано 26,8 млн.грн. акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Таким чином, на потреби територіальних громад району сплачено на 15 відсотків  роздрібного акцизу більше, як торік. Про це повідомила заступник начальника ДПІ Євгенія Самсоненко.

Нагадаємо, з 22 листопада п.р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26 вересня 2016 року № 841, яким викладено у новій редакції форму декларації акцизного податку та внесено зміни до Порядку її заповнення та подання. Зокрема, до розділів звітності, в яких декларуються податкові зобов’язання з реалізації палива (розділ В) і реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (розділ Д).

Також  декларацію доповнено двома додатками:

- Додатком 11 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу», який обов’язково заповнюється всіма платниками акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування;

- Додатком 9 «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування».

Платники акцизного податку, у тому числі особи, які реалізують пальне, повинні звітувати за новою формою декларації за грудень 2016 року у січні 2017 року.

 

Легалізація заробітної плати та добровільна сплата податків – тема зустрічі податківців із представниками підприємств Центрального району м.Дніпро

Днями в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська  пройшло чергове засідання робочої групи щодо легалізації заробітної плати. Були запрошені керівні особи підприємств району.

Одним з основних факторів економічного зростання будь-якої держави є інвестиції,  адже вони призначені для підняття та розвитку виробництва, технологій, науки і т.д.,  одним з основних факторів залучення інвестицій та активізації господарської діяльності в державі  є оптимальна податкова політика. Важливою характеристикою податкової політики держави є рівень податкового навантаження на платника податків.

Основним напрямом роботи ДПІ у Кіровському районі мДніпро  є забезпечення сплати в повному обсязі податків, викриття недобросовісних працедавців, легалізація трудових відносин та контроль за виплатою заробітної плати.

Позиція податкової служби чітка й прозора. Її висловили представники податкової, в свою чергу були вислухані всі представники бізнесу. Результатом зустрічі стали додаткові надходження по сплаті податку із заробітної плати у сумі 30,5 тис. грн.

Також була проведена індивідуальна, роз’яснювальна робота із керівниками 110 підприємств, що також дало певні результати – до бюджету надійшло 40,5 тис. грн.

 

Роман Насіров: Податкова і митна системи України стають цивілізованішими, як і платники податків

Заходи з кардинального покращення роботи податківців і митників уже дають реальні плоди. Впровадження нових, у тому числі й електронних, сервісів спрощує роботу підприємцям та водночас дисциплінує їх, а ухилення від податків все більше сприймається суспільством як абсолютний негатив. Про це Голова ДФС Роман Насіров написав.

За його словами, податкова і митна системи України стають цивілізованішими - як і ті, кого ДФС обслуговує. Достойні показники щодо перевиконання планів надходжень коштів до бюджетів усіх рівнів є результатом у тому числі й успішних кроків у напрямі детінізації бізнесу. Крім того, ефективність реформи ДФС та використання в її роботі найсучасніших європейських практик відзначили також й іноземні експерти. Підтвердженням цьому є те, що Україна очолила Генеральну асамблею внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА).

«Членство в ІОТА - це, перш за все, можливість обміну інформацією, а також - практичний досвід для підвищення професійного рівня працівників податкової служби, які обмінюватимуться досвідом з нашими партнерами, у тому числі й під час участі в різноманітних спільних заходах. Україна зробила вибір на користь європейської моделі розвитку, сповідування європейських цінностей та свобод, тому, вважаю, ми рухаємося у правильному фарватері», – зазначив Роман Насіров.

Основним своїм завданням на посаді президента ІОТА Роман Насіров вбачає подальшу координацію членів цієї організації, ефективне забезпечення співробітництва між податковими адміністраціями в європейському регіоні та підтримку їх розвитку.

Пріоритетними завданнями роботи цієї організації на наступний рік є: удосконалення контролю за дотриманням податкового законодавства та збиранням податків, зниження адміністративного навантаження та розвиток сервісів для платників.

«Звичайно, життя коригуватиме нашу роботу, а тому дуже важливо напрацювати спільну ефективну стратегію з обміну найновішими податковими ініціативами між колегами у нашій сфері», – наголосив Роман Насіров.

Очільник ДФС також відзначив, що фіскальна служба готова не лише використовувати досвід іноземних партнерів для  поліпшення власної податкової  системи, але й поділитися своїми напрацюваннями та досягненнями, наприклад, в удосконаленні сервісів. 

 

Де можна ознайомитись з інформацією щодо переліку документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів?

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, щодетальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 401).

 

 

 


Автор материала: Ирина Д
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0