Разделы
Главная | Бизнес | Предпринимательство | Правобережне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує:

Правобережне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує:

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

 

Надходження до місцевих бюджетів міста Дніпра зростають з кожним роком

Надходження до місцевих скарбниць Дніпропетровщини за 2018 рік склали 24 мільярди 194 мільйони гривень. Це на 3 мільярди 664 мільйони гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

«З початку втілення реформи децентралізації, протягом 2014-2018 років спостерігається стійка тенденція щорічного зростання сплати податків і зборів до місцевих бюджетів, у т.ч. до бюджетів обласного центра. Так, якщо за 2014 рік до місцевих бюджетів області надійшло 10 мільярдів 196 мільйонів гривень, з яких 3 мільярди 839 мільйонів гривень в скарбницю м.Дніпра, то у відповідному періоді 2018 року – 24 мільярди 194 мільйонів гривень, з яких в місцевий бюджет Дніпра - 10 мільярдів 895 мільйонів гривень. Це свідчить, що місцеві бюджети області отримали на 13 мільярдів 998 мільйонів гривень більше, ніж у 2014 році, з яких відповідно - 7 мільярдів 56 мільйонів гривень місто Дніпро», - відзначила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, надходження до місцевих бюджетів міста Дніпра склали:

- за 2014 рік - 3 мільярди 839 мільйонів гривень, що складає 37,7 % від загальної суми обласних надходжень;

- за 2015 рік – 4 мільярди 915 мільйон гривень, що складає 41,2% від загальної суми обласних надходжень;

- за 2016 рік - 6 мільярдів 737 мільйонів гривень, що складає 41,5 %  від загальної суми обласних надходжень;

- за 2017 рік - 9 мільярдів 77 мільйонів гривень, що складає 44,2 %  від загальної суми обласних надходжень.

А вже у 2018 році надходження склали 10 мільярдів 895 мільйонів гривень, або 45,0 % від загальної суми обласних надходжень. До того ж, це на 20 %, або на 1 мільярд 818 мільйонів гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Отже, сумлінне ставлення бізнес-спільноти до сплати податків сприяє зростанню платежів до місцевих бюджетів та соціально-економічного розвитку Дніпропетровського регіону.

 

На Дніпропетровщині одне з теплопостачальних комунальних підприємств відшкодувало бюджету 34,6 млн грн несплаченого ПДВ

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури забезпечили відшкодування бюджету збитків, завданих одним із теплопостачальних комунальних підприємств.

В рамках розслідування кримінального провадження було встановлено, що посадові особи даного комунального підприємства, яке упродовж опалювального сезону 2017 року постачало населенню теплоенергію, податок на додану вартість в сумі 34,6 млн грн з отриманої від споживачів оплати, до бюджету умисно не сплатили.

Завдяки заходам, вжитим в ході слідства, завдана державі шкода відшкодована в повному обсязі. У зв’язку з цим судом буде вирішено питання про звільнення підозрюваної від кримінальної відповідальності.

 

Інформаційно-просвітницька акція "Обирай електронний формат декларування доходів – звітуй зручно, комфортно, без помилок"

Шановні Дніпровці! Запрошуємо Вас взяти участь в інформаційно-просвітницькій акції для громадян м. Дніпра на тему: «Обирай електронний формат декларування доходів – звітуй зручно, комфортно, без помилок», яка відбудеться 29 січня 2019 року о 15 годині у Центрі обслуговування платників Правобережного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, за адресою: м. Дніпро, вул. Театральна, 1 а.

У програмі заходу:

- індивідуальні консультації щодо заповнення громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані упродовж 2018 року;

- майстер-клас по використанню в «Електронному кабінеті» електронного сервісу про відомості щодо нарахованих (виплачених) доходів та об’єктів нерухомого (рухомого) майна громадян,

- консультації з питань отримання громадянами ключів електронного цифрового підпису.

Обіцяємо багато іншої цікавої інформації!

Чекаємо на зустріч!

 

Оновлено редакцію класифікатора сфер застосування реєстраторів розрахункових операцій

На останньому засіданні технічної комісії з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, яке відбулося у грудні 2018 року, прийнято рішення про затвердження у новій редакції Класифікатору сфер застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Класифікатор сфер застосування РРО: 1. Торгівля. 2. Громадське харчування. 3. Сфера послуг. 4. Реалізація пального. 5. Операції з купівлі-продажу іноземної валюти. 6. Операції з переказу готівкових коштів. 7. Використання в програмно-технічних комплексах самообслуговування для приймання та переказу готівкових коштів. 8. Використання в автоматах з продажу товарів (послуг). 9. Оформлення проїзних/перевізних документів на поїзди приміського сполучення. 10. Фіскалізація розрахункових операцій з продажу (поверненню) проїзних/перевізних документів та товарів (послуг) на залізничному транспорті. 11. Оформлення проїзних/перевізних документів на автовокзалах та автостанціях. 12. Фіскалізація контрольних пунктів проходу пасажирів у метрополітені. 13. Електронні таксометри. 14. Паркомати. 15. Електронна комерція.

Просимо суб’єктів господарювання та їх керівників взяти до уваги зазначену інформацію та враховувати її при здійсненні господарської діяльності.

Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/364344.html

 

До уваги сільськогоспдарських товаровиробників!

Не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Норми п. п. «ж»  п. п. 266.2.2 п. 266.2 Податкового кодексу України оновлено відповідно до змін, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

 

Екологічний податок: новації 2019 року

Не є платниками екологічного податку (далі – податок) за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, зазначені у п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому ПКУ.

Норми визначені новим п. 240.7 ст. 240 ПКУ відповідно до змін, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

База оподаткування податком з 01.01.2019 за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 тонн за рік (новий п. 242.4 ст. 242 ПКУ).

 

Магістерські дипломні роботи захищали випускники профільного ВУЗу Дніпропетровщини у Головному управлінні фіскальної служби області

У стінах Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відбувся захист магістерських дипломних робіт випускників п’ятого курсу факультету «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Університету митної справи та фінансів.

Робота зі студентами, перш за все, професійна орієнтація та підтримка творчої діяльності – постійна практика керівництва фіскальних органів Дніпропетровської області.

У проведенні захисту магістерських дипломних робіт прийняла участь заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна, яка на початку захисту робіт побажала випускникам не лише успішно захистити магістерські дипломи, але, перш за все знайти свій шлях для використання отриманих в університеті знань. За словами Ірини Сікіріної: «Незалежно від того, який напрямок роботи ви оберете - чи державну службу, чи бізнесові структури мені б хотілося, щоб випускники вашого ВНЗу завжди приносили максимальну користь на своєму робочому місті та отримували за свою працю гідну заробітну плату».

Більшість магістерських робіт стосувалося принципів державного оподаткування, що є важливим чинником в умовах постійного удосконалення податкової системи.

А від ГУ ДФС області - найщиріші побажання реалізації задумів та творчих планів!

 

У Дніпрі ліквідовано мережу нелегальних АЗС та АГЗС

Податковою міліцією Дніпропетровської області ліквідовано мережу із нелегальних АЗС і АГЗС.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 12 тонн дизельного палива, 16 тонн скрапленого газу та описано обладнання для їхнього зберігання та реалізації.

Загалом вилучено ТМЦ та обладнання загальною вартістю 1 млн 664 тис. грн, з них підакцизних товарів - на суму 544 тис. гривень.

 

Відбулася підсумкова прес – конференція в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксани Томчук

В інформаційному агентстві "Мост-Днепр" 17 січня 2019 року відбулася підсумкова прес-конференція в.о.начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Оксани Томчук на тему: «Гармонізація партнерських відносин між платниками податків і державою з погляду результатів роботи ГУ ДФС у Дніпропетровської області за 2018 рік».

Так, на сьогоднішній день Дніпропетровська область є однією з бюджетоутворюючих в країні. Надходження від платників нашої області складають більшу частку надходжень до зведеного бюджету.

Збір до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) протягом 2018 року склав 92,6 мільярдів гривень, що на 16,3 мільярдів гривень (або на 21%) більше надходжень 2017 року.

До державного бюджету за 2018 рік спрямовано 68,4 мільярдів гривень, що на 12,6 мільярдів гривень (або на 23%) більше надходжень 2017 року.

До місцевих бюджетів області за минулий рік платниками регіону сплачено 24,2 мільярди гривень. Це на 3,7 мільярди гривень (або на 18%) більше фактичних надходжень 2017 року.

Оксана Томчук зазначила, що податковим органом області особлива увага приділяється погашенню заборгованості суб’єктами господарювання з єдиного внеску, який формує дохідну частину Пенсійного фонду України.

Зважаючи на наявну тенденцію щодо збільшення заборгованості зі сплати єдиного внеску, ГУ ДФС у Дніпропетровській області вживаються заходи щодо погашення існуючої суми боргу, а саме: проводяться спільні наради з органами Державної виконавчої служби, спільні зустрічі з підприємствами – боржниками щодо необхідності своєчасної сплати та погашення заборгованості з ЄСВ, тощо.

"Хочу окремо відмітити, що для фіскальних органів немає цілі отримувати кошти за рахунок штрафних санкцій. Для суб’єктів господарювання ми, перш за все, сервісна служба, що надає послуги з адміністрування податків і зборів",- підкреслила Оксана Томчук.

Структура Головного управління зазнала суттєвих змін. В області на базі 14-ти податкових інспекцій створено 9 управлінь на правах відокремлених підрозділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

При таких змінах робота податкових інспекцій, зокрема стосовно сервісного обслуговування платників, залишилася незмінною. У Центрах обслуговування платників адміністративні послуги платникам надаються у повному обсязі.

У січні – грудні  2018 року працівниками ЦОПів їх надано близько 400 тисяч.

До того ж, одним з завдань фіскальної служби – це донести до суб’єктів господарювання інформацію про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення та оплати праці.

За результатами проведеної працівниками фіскальних органів інформаційно-роз’яснювальної кампанії роботодавцями в IV кварталі 2018 року подано 98,2 тис. повідомлень про прийняття працівників на роботу, що свідчить про підвищення рівня соціальної відповідальності роботодавців.

Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0