Разделы
Главная | Бизнес | Работа | Ідеальне резюме?! Нє, не слышал..

Ідеальне резюме?! Нє, не слышал..

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Стаття буде корисна молоді, яка ніколи не складала резюме.

Маючи восьмилітній досвід по відбору резюме на початкові посади до сфери послуг, спробую детально дати відповідь на запитання: Як не облажатися з першої спроби і все таки потрапити на співбесіду?!

Неважливо який у вас досвід роботи або, можливо, його взагалі поки що немає - до написання резюме треба підійти достатньо серйозно. Саме з цього кроку, починається перше знайомство вашого майбутнього роботодавця з вами.

Пройдемося по основних пунктах резюме:

1. Хочете того чи ні, але перше, на що дивиться HR, то ваше фото. Ви можете знайти сотні статей, яка має бути фотографія, та все одно - хочеться зробити на цьому акцент! З особистого досвіду, з 50% проглянутих резюме спостерігаю одну й ту саму картину: перебір з косметикою, фото в повний зріст де не можливо розгледіти обличчя, фото вночі або на непроглядаючому фоні, тощо. Рекомендую зробити фотографію на білому фоні спеціально для резюме.

2. Не забувайте прописувати вакансію на яку претендуєте. То не має бути цілий перелік вакансій: продавець, секретар, бармен, офіс менеджер, тренер. У такому випадку можете написати - різноробочий. Пропоную вам, зосередитися на одній, максимум двох вакансіях. Роботодавець буде розуміти що ви чітко знаєте свою ціль і знатиме, що саме можна вам запропонувати.

3. Вказуйте заробітну плату на яку претендуєте, але адекватно оцінюйте ринок праці. Не може студент першого курсу, без досвіду роботи, претендувати на зарплату в 15 тисяч гривень. Будьте реалістами! Проглядайте рівень заробітної плати по Україні, окремо по містах та за посадами. Занижувати заробітну плату те ж не варто, вкажіть середню, для вашої посади.

4. Наступним кроком є ваш досвід роботи. Якщо ви ще не працювали, то сміливо пропускайте цей абзац та переходьте до наступного. В іншому випадку, у цьому пункті треба вказати ваші основні обов'язки та досягнення. Рекомендую робити акцент на досягненнях, оскільки обов'язки, на одній і тій самій посаді в різних компаніях майже однакові.
Згадайте ваші суттєві досягнення та опишіть. Рекомендую використовувати дієслова: навчився, зробив, вдалося, організував, напрацював, тощо. Якщо вам вдасться кожне ваше речення підкріпити результатом, тоді ваші шанси отримати омріяну посаду - значно збільшаться.

Нижче декілька прикладів: Використовую стандарти обслуговування на високому рівні, в результаті маю 10 постійних покупців (для посади продавця). Навчився готувати коктейлі, можу підміняти бармена (для посади офіціанта). Використовую сліпий метод друку, завдяки чому швидко працюю з текстами (для секретаря).

5. Більшість конструкторів по складанню резюме пропонують вказати особисті якості наступним пунктом. Чесно кажучи, мені не подобається цей пункт і особисто я, не акцентую на ньому увагу при виборі кандидатів. Всі ми себе любимо і поганого про себе писати не будемо. Замість цього пункту я рекомендую писати про ваші захоплення, про те, як ви проводите вільний час. Наприклад, люблю читати художню літературу, кожної неділі граю у футбол, захоплююся фотографією. Ваші захоплення багато чого можуть про вас розказати і то буде вагомішим аргументом ніж комунікабельність. Бо хто з нас не є комунікабельним?

6. Не забувайте вказувати реальний номер телефону. 
Оформлення, шрифт, графічні матеріали мають бути простими, читабельними та без зайвої деталізації.

Наостанок, хочу звернути вашу увагу: більшість ваших роботодавців з іншого покоління, їх поняття та стереотипи відрізняються від ваших. Майте це на увазі не тільки при складанні резюме, але й при проходженні співбесіди.

Позитивних вам результатів!


Автор материала: Татьяна Дорош
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0