Разделы
Главная | Дом и семья | Обустройство дома | Яку бруківку обрати?

Яку бруківку обрати?

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Для різних цілей використовують різні види тротуарної плитки.

Види тротуарної плитки

З досить широкого діапазону різновидів тротуарних покриттів, бруківки можна розділити плитку за розмірами на велику і маленьку.  До малої можна віднести Старе місто, цеглинку, брук, гжель, ретро, ​​креатив, львівський камінь та ін. До великої відносяться плитки 40х40 см і більше. 

Тротуарні плити

Основними типами збірних покриттів тротуарів є покриття з бетонних плит.  Бетонні плити можуть виготовлятися різних розмірів і конфігурації.  Перевагами малих плит є простота їх виготовлення, транспортування і укладання, можливість створення покриттів, що мають різноманітний малюнок, легкість ремонту та заміни окремих плит.  Недоліками покриттів з малих плит є трудомісткість робіт по їх укладці, а також велика кількість швів між плитами.

Цих недоліків позбавлені великорозмірні плити.  Однак вони складніші у виготовленні і вимагають спеціального обладнання для їх формування, транспортування і укладання.  Крім того, великорозмірні плити дорожче малорозмірних, і для їх виготовлення потрібно підвищена витрата матеріалів.  Для укладання великорозмірних плит потрібно особливо ретельна підготовка поверхні основи, так як в разі нерівномірного обпирання плит на нього не забезпечується достатня їх стійкість і при наїзді автомобілів може відбутися їх руйнування.  Плити середніх розмірів застосовують рідко - головним чином на міських площах, а також на майданчиках перед торговими і виробничими підприємствами.  Плити великих розмірів також мають обмежене застосування.  Іноді їх використовують для влаштування тротуарів на будівельних майданчиках, невпорядкованих ділянках території і т. д. В окремих випадках для цієї мети використовують плити перекриттів житлових будівель.

Основне застосування на тротуарах і пішохідних доріжках має бруківка.  Монтаж, а також ремонт покриттів з цих плит не є складним.  Зокрема, раціональним є укладання таких покриттів в густо населених містах, так як покриття має різноманітні кольори і форми, які можна підібрати до різних архітектурних особливостей міста.  Будівництво тротуарів і пішохідних доріжок, а також прибудинкових ділянках може здійснюватися силами різних будівельно-ремонтних організацій.  

Плитка в інших країнах

В Голландії

Застосовуються плити розміром 30x30 см (рідше 25x25 см) і товщиною 4-5 см. При цьому мають поширення плити з кольоровим верхнім шаром (червоного, жовтого і блакитного кольору).  Для нижнього шару плит застосовують менш міцний бетон.  Для верхнього ж шару застосовують бетон більш високих марок з введенням в нього наповнювачів з високоміцних матеріалів.  Такий підхід дозволяє здешевити плитку без втрати якості, адже потрібно тільки верхня сторона міцна, яка і буде сприймати все навантаження. 

У Німеччині

Для тротуарних покриттів застосовують бетонні плити розмірами 35х35, 40х40 і 50x50 см і товщиною від 4 до 7 см.

В Англії

Застосовують більші плити (до 1 м) зі стандартною шириною (0,6 м) і товщиною 6,3 см.  застосовують також плити 40x40x6 см.

У Болгарії

Застосовують дрібні плити 30X30 вагою 10 кг.  Іноді верхній шар плит виконують з високоміцного бетону (на базальтовому щебені), а нижній з піщаного бетону. 

У Чехії

Знаходять застосування тротуарні плити тих же розмірів, що і в Болгарії.  Зазвичай їм надають рифлену поверхню з борозенками глибиною 5-8 мм і квадратними осередками між ними.  В даний час випускають плити розмірами 40X40 і 50x50 см і товщиною відповідно 5 і 6 см.

В Австрії

Фірмою «Формбетон» випускаються плити (в тому числі кольорові) з офактуренной поверхнею, з оголеним наповнювачем - дрібним щебенем, який поліпшує вигляд і знижує слизькість покриттів.  Плити випускаються різних розмірів.  Виготовляються вони з високоміцного бетону (на цементі марок 500, 600), яке зазнає інтенсивного ущільнення шляхом пресування, вібропресування або вакуумування.


Автор материала: Игорь Шевченко
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0