Разделы
Главная | Культура | Кино | Перший в історії Каннського фестивалю український бізнес-ланч викликав справжній резонанс

Перший в історії Каннського фестивалю український бізнес-ланч викликав справжній резонанс

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

На другий день Каннського кінофестивалю голова Держ­кіно України Пилип ­Іллєнко і меценат Ігор Янковський провели перший за 69-річну історію цього міжнародного кінофестивалю український бізнес-ланч MEET UKRAINIAN PRODUCERS. Зустріч у готелі Raddison Blu викликала значний резонанс.

— Бажаю всім гостям відкрити для себе нову Україну і знайти надійних партнерів для реалізації найсміливіших проектів у галузі кінематографа, — вітає гостей заходу меценат Ігор Янковський.

Співпрацею зацікавилися понад 70 іноземних та вітчизняних фахівців кіномистецтва з Італії, Франції, Німеччини, Швеції, Ізраїлю, Австралії, Норвегії, Індії та Польщі.

— Українське кіно — на підйомі. Тільки за підтримки держави зараз реалізують близько 50 проектів. Для Держкіно важливо створити платформу, на якій українські продюсери могли б знаходити партнерів за кордоном, щоб у копродукції створювати нові фільми. Тому ми дуже раді, що наша ініціатива викликала такий інтерес у Каннах, — зазначає Пилип Іллєнко.

Під час ділової зустрічі виступили українські продюсери Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Олена Дем'яненко, Володимир Яценко. Молоді українські режисери Нікон Романченко та Наріман Алієв також представили іноземним продюсерам свої проекти.

— Ці хлопці роблять перші кроки в кінематографі, і для нас дуже важливо підтримати їх на цьому етапі. Саме тому ми четвертий рік поспіль фінансуємо в Україні Національний конкурс короткого метра, успішно провели конкурс позитивного кіно "Україна. Шлях до миру". Фіналістів та переможців традиційно привозимо на Берлінський і Каннський фестивалі, щоб вони могли знайти собі закордонних партнерів і продовжувати знімати кіно, — говорить Ігор Янковський.

Із 11 до 22 травня цього року тривав Каннский кінофестиваль. 18 і 19 травня гості та професіонали кіноіндустрії переглянули роботи 10 молодих українських режисерів. Всі вони, завдяки безпосередній підтримці Ігоря Янковського, не лише особисто представили свої фільми в Каннах, а й узяли участь в інших заходах: відвідали майстер-класи, прослухали лекції зірок світової кінематографії, отримали можливість зав'язати корисні знайомства.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко та меценат Ігор Янковський


Автор материала: Адам Смернов
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0