Разделы
Главная | Культура | Музыка | Джингли для Діджеїв. Dj-ID. Голосовий лайнер

Джингли для Діджеїв. Dj-ID. Голосовий лайнер

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Подивіться уважно на наш заголовок - якщо ви далекі від світу діджейства, то він, здається вам набором слів. Ну, а якщо DJ - це ваша професія або улюблене хобі, або ж ви якимось іншим чином стикаєтеся з миром міксів, напевно ви нали деякі (або навіть всі?) терміни, що застосовуються у сфері аудіореклами для нічного клубу. У цій статті ми постараємося висвітлити всі інструменти аудіо-презентації ді-джея і розповісти про них.

Джингли для ді-джеїв - лаконічно

 

Це короткі композиції, які використовуються в якості «вставки». Цей прийом застосовують на радіо, при запису дисків та альбомів, при авторських сетах в нічних клубах і так далі. Тут поєднується кілька посилів - в першу чергу запам'ятовується звуковий ефект або навіть вставка, яка створить гарний настрій. По-друге, нік, а також його слоган або фраза на кшталт In the Mix.

Вирішивши замовити джингл, пам'ятайте про те, що він повинен бути простим і яскравим. Також не зайвим буде додати трохи пафосу або претензійності - це створить людині за пультом правильний, впевнений імідж. Цього можна добитися - довірте озвучування тексту чоловікові з глибоким, проникливим баритоном чи дівчині з сексуальним, трохи хриплуватим голосом і ви побачите, як найпростіший нік заграє по-особливому і змусить публіку тремтіти в передчутті.

Інтро для міксів і сетів

У свою чергу, Intro - це продукт більш креативний і технічно складний. Як правило, його використовують для того, щоб зробити анонс, а тому він має бути ефектний, чіпляючий, що привертає увагу. Створення аудіороликів цього типу вимагає написання короткого, але дуже ємного сценарію з певним сюжетом, також особливо вдало поєднуються чоловічий і жіночий голоси дикторів, та й просто неможливо уявити без потужного музичного супроводу, спеціальних ефектів. Intro - це реальний інструмент для формування статусу, а тому його краще опрацювати як слід. Якщо у вас немає особливих думок для сценарію, обов'язково віддайте цю частину роботи фахівцям, адже нудне оголошення здатне завдати непоправної шкоди репутації.

Та й взагалі, вирішивши замовити інтро, не нехтуйте консультацією професіоналів - Зараз на ринку дуже багато таких продуктів і для того, щоб виділитися серед них, вам буде потрібно щось кардинально нове.

ID ді-джея

Це, мабуть, самий менш важливий тип аудіопрезентації. Саме тому його зазвичай роблять абияк або взагалі опускають, а це може позначитися на розташуванні до вас аудиторії. Ай-ді стане в нагоді вам під час власних шедеврів. Суть повідомлення чисто інформаційна, а тому воно максимально ненав'язливе, не містить зайвої інформації. При цьому, лайнер чіткий і ємний - не дайте йому зіпсувати задоволення від прослуховування треку, знизити загострення або перебити атмосферу. Хай по своєму тону, швидкості, розміром він відповідає вашій музиці - так слухач сприйме інформацію майже на рівні підсвідомості, а значить краще засвоїть її.

Ще пара корисних порад

Пам'ятайте, що перш, ніж записати аудіоролик, вам доведеться виконати досить інтенсивну підготовчу роботу, щоб вплинути на свою цільову аудиторію. Для початку можна надихнутися тим, що вже виготовили до вас ваші конкуренти - слухайте, помічайте сильні сторони і цікаві ідеї. Звичайно, не варто копіювати вподобані аудіорешенія повністю, але, якщо у вас вийде взяти з різних місць по трохи і трансформувати - швидше за все, ви перетворите ідею в візитну картку, яка засяде в головах публіки і стане міцно асоціюватися саме з вашою творчістю.

Приділіть увагу підбору дикторів - їх тон і тембр грають вирішальне значення. Оскільки подібні аудіоролики презентують, найчастіше, конкретної людини або невелику групу людей, необхідно заздалегідь продумати свій творчий образ, виділити його основні риси (агресивність, легка «крейзанутість», меланхолійність і так далі) і втілити їх у реальність.

 

Бажаємо Вам відмінних сетів і гарного настрою. Продакшн-студія «Mi100»


Автор материала: Дмитрий Погребнюк
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
5.00