Разделы
Главная | Культура | Живопись | Персональная выставка акварели Василия Поникарова

Персональная выставка акварели Василия Поникарова

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

З 22 лютого по 11 березня 2018 р. у виставковому залі Центрального будинку Художників в Києві, вiдбудеться персональна виставка заслуженого художника України - Василя Понікарова (1929-2014)

З 22 лютого по 11 березня 2018 р. у виставковому залі Центрального будинку Художників в Києві,  вiдбудеться персональна виставка заслуженого художника України - Василя Понікарова (1929-2014) Виставка приурочена до 65-річчя творчого шляху "Короля квітів і Імператора соняшників", на якій будуть виставлені кращі роботи Майстра.

До експозиції увійшло 65 кращих творiв  Майстра Акварелi  з відомої серії «Прозорість квітки».

Краса пейзажів, квітів і натюрмортів в його роботах доведена, до досконалості в складній техніці "A la Prima". Більше 65 років Понiкаров присвятив себе стихії води та фарби, досягнувши найвищих результатів і майстерності. Великий працівник і фанат своєї справи, він не мислив ні дня без роботи. Його творiння, повні барвистих квітів і яскравих відтінків, звичайних здавалося б в повсякденному житті, заворожує і не залишає байдужими нікого, хто хоч раз відвідав його виставку.

«Він був дивним, віртуозним акварелістом, - казав на одному з вернісажів віце-президент клубу живопису Євген Голубовський. "- Техніка акварелі не терпить виправлень. Якщо олійний живопис можна писати, переписувати, шукати якісь варіанти, то акварель відображає те, що автор відчуває і робить в даний момент, і ніякі поправки вже неможливі. Оволодіти такою технікою, яку демонстрував Понiкаров, - справа не легка ... "

Ім'я Понікарова - це стандарт найвищого професіоналізму і працьовитості. Виконані в складній техніці "по мокрому", його картини відображають той яскравий світ, який існував в уяві художника.

Свій творчий шлях Василь почав ще в дитинстві. Пристрасть і талант до малювання йому передався від матері. Проста, самобутня жінка розписувала будинку і ворота односельцям. Під її пензлем розквітали сади та квіти, приносячи яскравість і радість всім навколо.

Василь народився в складний час, він застав другу світову війну дитиною, у всьому її жаху, розрусі, голодi.  Вже в післявоєнні роки, поріг Одеського художнього училища, переступив юний і тоді ще нікому не відомий абітурієнт. Абсолютний практик, він практично завалив іспити з теорії, але варто було йому взяти в руки пензель і фарби, як численна комісія професорів і викладачів була впевнена, що  перед ними - самородок.

Понiкаров протягом усього життя шукав і знаходив свої прийоми, які впізнавані і неповторні, як особливості туше - дотику до звуку - у піаніста чи скрипаля. У цьому ще одна унікальна властивість акварельного живопису Василя Понікарова, вона дозволяла йому експериментувати та винаходити все нові і нові секрети майстерності.

За довгий творчий шлях, виставки Понікарова відбувалися в багатьох країнах і містах. Разом за його життя їх було понад 300. В  галереї-музеї Майстра  у Франції, досі люблять і пам'ятають кожен з візитів "Імператора соняшників". Теплі відгуки і добрі слова в пам'ять про геніального аквареліста приходять його сім'ї до цих пір, а нагороди і дипломи за творчу діяльність займають цілий зал його майстерні.

Ім'я художника Понікарова відоме у всьому світі. Його роботи прикрашають собою галереi, музеi та приватні колекції. Французькі, Італійські, Американські, Японські і навіть Австралійські колекціонери дуже схвально відгукуються про картинах Майстра.

Соняшники, маки та родючi лани  розквiтають круглий рік у всіх куточках нашої планети.  Виставка Василя Понiкарова, це завжди свято квітів і весни.

В рамках виставки вiдбудється аукціон, де поціновувачі творчості і феноменального таланту акварелі Понікарова, зможуть придбати його картини і дізнатися більше про незрівнянний творчий шлях "Короля квітів і Імператора соняшників"

 

Адреса виставки: КиIв, Сiчових Стрiльцiв, 1-5 , Виставковий Зал Нацiональноi Спiлки Художникiв Украiни

 

Телефон: (044) 272-05-35 (050)336-95-97 (067)488-30-86

Посилання на сайт і офф. сторінки

www. ponikarov.com

https://www.facebook.com/PONIKAROV.ART/

https://www.instagram.com/ponikarov.art/?hl=ru


Автор материала: Vasiliy Ponikarov
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0