Разделы
Главная | Прочее | Мангуська ОДПІ: Декларування на гарячій телефонній лінії

Мангуська ОДПІ: Декларування на гарячій телефонній лінії

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

22 березня в Мангуській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян отриманих у 2017 році». На запитання платників відповідав в.о. начальника О.В. Курочкін.

         Громадяни, які телефонували, цікавили відповіді на такі питання:

Питання 1. В які терміни громадянам необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані у 2017 році?

Відповідь: Для громадян, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом України подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2018 року.

Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися цим правом протягом року до 31.12.2018 (включно).

Питання 2. Підкажіть, будь ласка, які документи потрібні для оформлення податкової знижки на навчання?

Відповідь:

- копія паспорта (1, 2 і сторінка реєстрації);

- копія ІПН;

- копія свідоцтва про вступ у шлюб / копія свідоцтва про народження дитини в тому випадку,  якщо податкова декларація подається чоловіком або родичами;

- довідку від навчального закладу з відомостями, з яких слідують дані про період навчання студента;

- копія всіх квитанцій, які свідчать про сплату внесків / платежів;

- довідку про доходи (оригінал) за звітний рік за спеціальною формою для оформлення податкової знижки. Якщо платник працював у звітному році в декількох компаніях (одночасно або в різні періоди), то довідки про доходи необхідно взяти в кожній з них;

- номер поточного рахунку в банку (номер картки);

- декларацію про доходи та майновий стан разом з розрахунком суми податкової знижки (додаток №6 до декларації).

Питання 3. Син у 2017 році працював та отримував заробітну плату. Договір на навчання і сплату за навчання було здійснено батьком. Чи має право батько на податкову знижку?

Відповідь: Законом №1797 було змінено редакцію п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України, згідно з яким з 01.01.2017 року яких фізична особа - платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Отже, за результатами 2017 року платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, не залежно від того, чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.


Автор материала: dpi0540 dpi0540
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0