Разделы
Главная | Прочее | Податкова знижка для ФОП

Податкова знижка для ФОП

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Фізична особа — підприємець одночасно працює на підприємстві, де отримує заробітну плату. Чи має вона право на податкову знижку?

Підпунктом 14.1.170 п. 14.1  ст. 14 Податкового кодексу визначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.

Як наведено у пп. 14.1.48 вищезазначеного пункту, заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Порядок застосування податкової знижки передбачено ст. 166 Податкового кодексу.

Підпунктом 166.4.2 цієї статті передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу.

Отже, право на податкову знижку має фізична особа — підприємець, яка є найманою особою, винятково до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

 


Автор материала: dpi0540 dpi0540
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0