Разделы
Главная | Прочее | Невідповідність податкової звітності з ЄРПН: уточнюючий розрахунок обов’язковий

Невідповідність податкової звітності з ЄРПН: уточнюючий розрахунок обов’язковий

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Постанова N 569).

Відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу показник S перевищ є складовою формули, за якою обраховується сума податку (далі - реєстраційна сума), на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних (S накл).

Показник S перевищ відображає загальну суму перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником та податкових накладних та/або розрахунків коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.

Даний показник визначається як різниця між сумами податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 Кодексу, задекларованими платником у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Формування показника S перевищ здійснюється автоматично для кожного платника ПДВ за кожний звітний період починаючи з 1 липня 2015 року, тобто враховується звітність з ПДВ починаючи з податкової звітності за липень 2015 року та податкові накладні і розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.07.2015.

Перерахунок показника S перевищ здійснюється щоразу при поданні  декларації з ПДВ / уточнюючого розрахунку за вказані періоди на дату такого подання та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, складених за вказані періоди на дату такої реєстрації. При обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума (S накл) такого платника.

Виходячи з норм Кодексу, які були діючими до 01.01.2018 (до набрання чинності відповідних змін, внесених до Кодексу Законом України від 07.12.2017 2245-VII у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п.201.16 ст.201 Кодексу перебіг зазначеного строку переривався на період зупинення їх реєстрації та відновлювався з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з п.п.201.16.4 п.201.16 ст.201 Кодексу.

Отже, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п.201.16 ст.201 Кодексу перебіг зазначеного строку переривався на період зупинення їх реєстрації та відновлювався з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з п.п. 201.16.4 п.201.16 ст.201 Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, у випадку виникнення невідповідності між відповідними показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН платнику необхідно виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, відповідно до п.50.1 ст.50 Кодексу.


Автор материала: dpi0540 dpi0540
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0