Разделы
Главная | Прочее | Сплачуйте ЄСВ вчасно

Сплачуйте ЄСВ вчасно

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Як відзначив начальник Волновасько-Мангушського управління ГУ ДФС у Донецькій області Олексій Чубаров, станом на 01.04.2019 р. заборгованість зі сплати єдиного внеску за даними інформаційних систем становить 126709,7 тис. грн. Враховуючи актуальність питання потреби в коштах на виплату пенсій контролюючими органами постійно проводяться заходи, спрямовані на скорочення заборгованості з ЄСВ, а саме проведення спільних нарад з  Управлінням пенсійного фонду України та органами державної виконавчої служби; формування вимог про сплату боргу, які вручаються платникам для узгодження, з подальшим направленням до ВДВС; проведення співбесід з боржниками. Так, зокрема, за січень – березень поточного року Волноваським відділом погашення боргу до ВДВС сформовано та направлено 972 вимоги по погашенню заборгованості з єдиного внеску. Надходження в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ становлять 3587,1 тис. грн.

Також, з метою погашення боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Волноваським підрозділом погашення боргу розроблено та затверджено план дій, в якому було визначено перелік пріоритетних боржників та окреслені чіткі напрямки роботи з ними. Зокрема, як відзначив Олексій Дмитрович, практика заборони перетину кордону яка існує і нині, може в перспективі застосовуватися і до  тих, хто не сплатив єдиний внесок на загальнообовязкове  державне соціальне страхування.

«Від злагоджених і конструктивних дій усіх служб: ГУ ДФС у Донецькій області, органів пенсійного фонду, виконавчої служби, Управління Держпраці – залежить наповнення коштами бюджетів усіх рівнів, від чого в свою чергу залежить збільшення ресурсу на фінансування пенсійних виплат, а отже і захист прав громадян та їх соціальне забезпечення», - підкреслив Олексій Дмитрович.

Волновасько-Мангушське управління нагадує, що відповідно до частини 12 ст.9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2664-VI  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’зкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464 суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, є недоїмкою.

Штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ накладається за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

Також, за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність.

Згідно з ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями:

-                     несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятидесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-                     несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Волновасько-Мангушське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників ЄСВ, що з 02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства.

Зверніть увагу! Граничний термін використання існуючих рахунків по зарахуванню ЄСВ, які відкриті на балансі Головних управлінь Казначейства спливає останнього робочого дня квітня 2019 року.

Починаючи з 02.05.2019 кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасної та належної сплати ЄСВ наголошуємо на необхідності починаючи з 02.05.2019 здійснювати  сплату ЄСВ за новими реквізитами рахунків, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства.

При цьому повідомляємо, що для отримання нових реквізитів рахунків слід звернутися до адміністратора коштів ЄСВ – Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України (в частині погашення заборгованості по сплаті ЄСВ станом на 01.10.2013.)


Автор материала: dpi0540 dpi0540
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0