Разделы
Главная | Прочее | Актуальні питання сьогодення – на зустрічі з бізнесом

Актуальні питання сьогодення – на зустрічі з бізнесом

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Днями керівництвом Волновасько-Мангушського управління проведено зустрічі за «круглим столом» з платниками Волноваського та Мангушського районів.

В зустрічі приймали участь новостворені фізичні особи підприємці.

У ході обговорення було підняте питання детінізації трудових відносин. «Однією з найважливіших проблем на сьогодні залишається легалізація зайнятості населення, дотримання роботодавцями гарантій у виплаті заробітної плати найманим працівникам та стан погашення заборгованості  з виплати заробітної плати, - зазначив начальник управління Олексій Чубаров.

Підприємцям надали роз’яснення щодо застосування норм чинного законодавства з податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску, нагадали, що відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) – роботодавці нараховують ЄВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95ВР «Про оплату праці».

Частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 визначено, що ЄВ для роботодавців встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ.

Крім того, якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄВ.

Підбиваючи підсумки, учасники засідання вирішили й надалі співпрацювати задля вирішення проблемних питань та забезпечення надходжень до бюджету.

 


Автор материала: dpi0540 dpi0540
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0