Разделы
Главная | Закон и право | Налоговое право | ​У Києві відбулася II міжнародна конференція “Зловживання правами у податкових правовідносинах”

​У Києві відбулася II міжнародна конференція “Зловживання правами у податкових правовідносинах”

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

На днях, у Києві відбулася друга міжнародна конференція “Зловживання правами у податкових правовідносинах”, на якій своїм досвідом ділилися провідні економісти, юристи, народні депутати та міжнародні експерти.

ема дійсно актуальна й проблемна у багатьох країнах, зокрема, в Україні. Більше 200 науковців, викладачів, суддів, юристів були присутні на заході. Всі намагалися знайти відповіді на важливі питання, поділитися власним досвідом і почути експертну оцінку спеціалістів з інших країн щодо вирішення цього питання.

Данило Гетманцев, президент Асоціації податкових радників: “Насправді, тема “Зловживання правами у податкових правовідносин” завжди є актуальною у податкових правовідносинах. Вона є наскрізною у правовідносинах на будь-якому рівні. Починаючи від транснаціональних корпорацій і закінчуючи ФОПами, які здійснюють торгівлю на базарі чи ведуть малу торгівельну діяльність. Всі, так чи інакше, зустрічаються із запитанням про те, а що є законною та незаконною діяльністю, і де ця межа. Обговорюючи проблеми зловживання правами ми торкаємося усіх питань оподаткування, починаючи від непрямих податків до оподаткування майна чи трансфертним ціноутворенням”.

На шляху вирішення цих питань українські спеціалисти повинні враховувати досвід безперечно країн ЄС, які вже протягом 10 років намагаються імплементувати рекомендації OISD, які спеціально розроблені для протидії зловживання правами у податкових правовідносинах, як на терені оптимізації прибутку організації, так і на терені мінімізації непрямих податків.

Валентина Юрченко, суддя Касаційного адміністративного суду Верховного суду: “Сьогодні хочеться звернути увагу на зловживання процесуальними правами не позивачами по справі, які звертаються до суду, не адвокатами, а саме суб’єктами правних повноважень та податкової системи. Процесуальні порушення, які допускають саме податкові органи - масові. Це і перекручування фактів, умисне подання позиву, умисне неподання інформації. І нам, національним судам, також дано право, якщо ми бачимо зловживання - залишити заяву без розгляду, або повернути її. Це чітко написано в ст 45. Але прикро, що цих норм немає в загальних статтях. Всі ці обставини можна зазначити лише у мотивальній частині, як підставу для відмови в задоволенні позивних умов. Тому, дійсно законодавець намагався якось запобігти зловживання процесуального права, але поки що це не досить вдало.


Автор материала: Кира Моргунова
Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0