Разделы
Главная | Закон и право | Налоговое право | ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ!

ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ!

Размер шрифта: Decrease font Enlarge font

Податкова освіта студентів ВНЗ

Днями завідувач сектору організаційного забезпечення Шевченківського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела інформаційно-пізнавальну лекцію для студентів економічного факультету Національної металургійної академії України на тему: «Деклараційна кампанія 2019. Право на податкову знижку.».

Фахівець управління повідомила, що з початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.

Зазначила, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем реєстрації в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звернула увагу, що правом на податкову знижку студенти можуть скористатись до кінця 2019 року.

Під час проведення лекції студентам надано друковану продукцію з відповідною тематикою.

Наприкінці заходу студенти висловили подяку за надану цікаву інформацію та виявили баждання на подальше спілкування в такому ж форматі.

 

 

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Днями заступником начальника управління – начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Шевченківського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Валерієм Леоновим проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Деклараційна кампанія 2019».

Громадяни звертались з питаннями щодо випадків подання декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація), правилами заповнення такої декларації, термінів подання декларації у разі отримання спадщини, отримання податкової знижки за навчання дитини, порядку отримання доходів від надання в оренду нерухомого майна та оподаткування операцій з продажу рухомого майна, тощо.

Під час спілкування, громадяни отримали вичерпні відповіді на запитання та кваліфіковані роз’яснення чинного законодавства.

 

Підсумки роботи Дніпропетровської митниці ДФС у 2018 році

Днями в інформаційному агентстві «Інформатор» відбулася прес-конференція заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігоря Диби на тему: «Підсумки роботи Дніпропетровській митниці ДФС у 2018 році. Митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією».

Ігор Диба зазначив, що сьогодні у структурі Дніпропетровської митниці ДФС 9 митних постів: 5 митних постів в межах території міста та 4 митних поста в інших містах області.

Дніпропетровська митниця ДФС є експортоорієнтованою. Найбільшими платниками податків являються такі металургійні підприємства регіону як ПАТ "АРСЕЛОР МІТТАЛ КРИВИЙ РІГ", ПРАТ "ДМЗ", ПАТ "НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ" .

За 2018 рік Дніпропетровською митницею ДФС до держбюджету перераховано 21,8 млрд.грн. Відносно минулого року надходження збільшено на 1,73 млрд.грн.

З метою захисту державних інтересів, у поточному році підрозділами митниці стосовно фізичних осіб та посадових осіб підприємств складено 561 протокол про порушення митних правил на суму 108,2 млн. грн., що на 243 справи та на 62,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Завдяки ініціативам Мінфіну, ДФС та митниці здійснено перехід до проведення митного оформлення товарів саме за принципом «Єдиного вікна». Протягом року простежується позитивна динаміка ключового показника митних оформлень, а саме, з лютого він складав 90,4%, у грудні досягнуто показник у розмірі 99,4%.

«Також, хотілося б звернути увагу, що активну дискусію в суспільстві викликають законодавчі зміни. Зокрема, внесені нещодавно зміни до Податкового та Митного кодексів України,  якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства», - зауважив Ігор Диба.

Зокрема ними затверджено  зміну формули розрахунку акцизного податку та посилено відповідальність за порушення митних правил.

Також, з 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України (ПКМУ від 12.12.2018 № 1077).

За період з 25.11.2018 по теперішній час у Дніпропетровській митниці ДФС  оформлено понад 2000 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

  У середньому, на даний час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюються 100 транспортні засоби за добу.

Встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв., та у вихідні й святкові дні.

На Дніпропетровській митниці ДФС працює телефонна лінія, звернувшись на яку, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації: 31-14-90.

 

Розмитнення автівок на євро номерах

Дніпропетровською митницею ДФС в програмі «Деталі»

Днями в прямому ефірі 34 телеканалу м. Дніпра відбулася програма «Деталі» за участі заступника начальника управління – начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача.

Темою обговорення стало питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Нагадуємо, що 25 листопада 2018 року набули чинності Закони України про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України 2611 та 2612, якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства.

Зокрема ними затверджено  зміну формули розрахунку акцизного податку та посилено відповідальність за порушення митних правил.

З 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України (ПКМУ від 12.12.2018 № 1077).

Згідно з Тимчасовим порядком, зазначене оформлення буде здійснюватися з такими особливостями:

- застосування виключно електронної митної декларації;

- визначено документи, які необхідно подавати митницям;

- доставлення автівки в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації;

- скасовано необхідність оформлення митницями Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;

- розроблено Алгоритм дій митниці та декларанта під час перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу.

За період з 25.11.2018 по теперішній час у Дніпропетровській митниці ДФС  оформлено понад 2000 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

  У середньому, на даний час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюються 100 транспортні засоби за добу.

Встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв., та у вихідні й святкові дні.

На Дніпропетровській митниці ДФС працює телефонна лінія, звернувшись на яку, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації: 31-14-90.

«Хотілося б нагадати, що термін дії «пільгового періоду» у оподаткування таких транспортних засобів спливає 22.02.2019. А також, про той факт, що з 23.05.2019 почнуть діяти нові санкції за порушення  митних правил щодо  недотримання строків або умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту», - зазначив Володимир Деркач.

 

Про зміни до Податкового кодексу України йшлося на прес-конференції

В інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція заступника начальника управління податків і зборів з юридичних осіб – начальника відділу адміністрування податку на прибуток Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненка на тему: «Зміни до Податкового кодексу України».

Він зазначив, що за минулий рік держбюджет країни поповнився завдяки податку на прибуток на 2 млрд 183 млн грн, що у 1,8 рази більше, ніж за попередній.

«Стосовно внесених до ПКУ змін, то вони є суто технічними і уточнюють попередні правила», – наголосив Віталій Мироненко.

Одна із змін стосується зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. Інші зміни стосуються особливостей оподаткування закордонних посилок та будуть діяти вже з 2021 року.

Також з 1 січня звільнено від оподаткування ПДВ земельні ділянки, надані у суборенду.

«І, як раніше, ця пільга діятиме за умови, що кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів», – додав Віталій Мироненко.

Окрім того, 1 березня п. р. – граничний термін подання звітності з податку на прибуток та фінансової звітності. До цього терміну платникам податку на прибуток та неприбутковим організаціям потрібно подати заповнені податкові декларації, форму яких Міністерство фінансів України своїм наказом від 19.10.2018 № 842 дещо змінило.

 

Фінансова звітність – невід’ємна частина

декларації з податку на прибуток підприємств

Шевченківське управління ГУ  ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податку на прибуток підприємств (далі – платник), що платник подає разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання такої податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 46.2 ст. 46 ПКУ).

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ платниками, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 16 липня 1999 року № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 996).

Принципи складання, форма і склад статей фінансової звітності, вимоги до визнання і розкриття її елементів визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 (далі – П(С)БО 1).

Норми П(С)БО 1 застосовуються до фінансової звітності і консолідованої фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності (крім банків та бюджетних установ), які зобов’язані подавати фінансову звітність згідно із законодавством (п. 2 розділу І П(С)БО 1).

Згідно з п. 1 розділу ІІ П(С)БО 1 фінансова звітність складається з: балансу (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) (далі – звіт про фінансові результати), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності (форми №№ 1– 5).

Пунктом 2 розд. ІІ П(С)БО 1 передбачено, що для суб’єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати, форма і порядок складання яких визначаються Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 із змінами.

Порядок подання фінансової звітності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 № 419 (далі – Порядок № 419), відповідно до п. 2 якого платники податку у визначених законом випадках подають органам ДФС у порядку, передбаченому ПКУ для подання податкової декларації, проміжну                       (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність.

Формою податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами та доповненнями (далі – Декларація), передбачено подання форм фінансової звітності як додатка ФЗ до Декларації.

У формі Декларації передбачено відображення поданих до Декларації форм фінансової звітності: Баланс (звіт про фінансовий стан); Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід); Звіт про рух грошових коштів; Звіт про власний капітал; Примітки до річної фінансової звітності; Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати); Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати).

Підтвердженням подання фінансової звітності разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності».

Платником податку проставляється позначка у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом з Декларацією.

 

Для отримання податкової знижки за 2018 рік

декларація про майновий стан і доходи подається за оновленою формою

Шевченківське управління ГУ  ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 19.12.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.11.2018 № 866 (далі – Наказ № 866), яким затверджено Зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (далі – Наказ № 859), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743 із змінами.

Зокрема, в абзаці другому п. п. 1 п. 5 розділу III Інструкції враховані зміни, внесені Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Так, витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат понесених на здобуття професійної-технічної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.

Отже, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами.

При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник ПДФО до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

Довідково: Наказ № 866 опубліковано 18.12.2018 в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» № 97.

 

Несвоєчасно зареєстрована ПН в ЄРПН:

порядок врахування сум ПДВ у реєстраційній сумі

Шевченківське управління ГУ  ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що показник ∑Перевищ є складовою формули, за якою обраховується сума ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі – реєстраційна сума).

Норма визначена п. 200¹. 3 ст. 200¹ Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

∑Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних (далі – ПН) та розрахунках коригування до таких податкових накладних (далі – РК), зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між:

сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із ст. 192 ПКУ, задекларованими платником ПДВ

Теги
Теги для этой статьи отсутствуют
Оцените статью
0